OKL 2016-2017

A-sarjan tulokset

Kyykkäliigan mestareiksi kruunattiin kaudella 2016-2017 jo toista kertaa peräkkäin kertaa Tekniikan ihmelapset. Kakkostilan vei Suppohauet ja kolmannen sijan sai SIK Bastards.

A-sarjan jatkosarjan tilastot:

Sij. Joukkue O V T H Oka PaO +/- PaE Hka
1. Tekniikan Ihmelapaset 15 9 3 3 -1.53 5 28 3 5.17
2. SuppoHauet 11 7 1 3 -0.27 2 81 4 5.16
3. Hanpit 11 5 2 4 -5.45 2 8 3 4.94
4. SIK Bastards 9 4 1 4 -12.67 -5 -9 0 4.57
5. aitoa_menoa 5 1 1 3 -17.60 -3 -30 -1 4.41
6. Kakkossaajat 3 0 0 3 -6.00 -2 -15 1 4.85
7. Bingbong Sanoi ovikello Dingdong 3 0 0 3 -12.00 -8 -23 -2 4.62
8. The No Good Yellows 3 0 0 3 -13.33 -3 -40 1 4.60

A-sarjan runkosarjan tilastot:

Sij. Joukkue O V T H P Oka PaO +- PaE Hka
1. SuppoHauet 20 17 1 2 35 -3.20 5 305 5 5.09
2. Tekniikan Ihmelapaset 20 16 0 4 32 -6.15 0 181 2 4.86
3. Hanpit 20 15 2 3 32 -12.00 2 94 2 4.69
4. aitoa_menoa 20 13 0 7 26 -15.65 -2 22 1 4.51
5. SIK Bastards 20 10 0 10 20 -12.65 1 35 3 4.63
6. Kakkossaajat 20 9 1 10 19 -11.50 -2 22 2 4.68
7. Bingbong Sanoi ovikello Dingdong 20 8 1 11 17 -13.95 0 -20 3 4.62
8. The No Good Yellows 20 6 0 14 12 -19.30 -7 -127 1 4.39
9. Ossaajat 20 5 0 15 10 -15.50 -4 -114 1 4.49
10. Pinky-69 20 4 1 15 9 -21.35 -10 -204 -2 4.33
11. Jarrutytöt 20 4 0 16 8 -23.75 -5 -194 1 4.24

 

B-sarjassa voittoon nousi Puppelikukkeli tööt tööt. Toiseksi tuli Suskeptibiliteetti ja pronssia sai SIK Raiders.

B-sarjan jatkosarjan tilastot:

Sij. Joukkue O V T H Oka PaO +/- PaE Hka
1. Puppelikukkeli tööt tööt 6 6 0 0 -6.83 0 112 3 4.87
2. Suskeptibiliteetti 7 4 1 2 -16.57 -8 17 -3 4.47
3. SIK Raiders 6 3 1 2 -28.50 -16 13 -6 4.09
4. Hanpit Papat Bikineissä 7 2 1 4 -26.00 -14 7 -2 4.18
5. Haukiem 4 1 1 2 -37.00 -17 -29 -8 3.85
6. Droit 2 0 0 2 -27.00 -26 -29 -12 4.16
7. Naarastöpselit 2 0 0 2 -44.00 -38 -63 -16 3.64
8. 18cmbnis 2 0 0 2 -47.50 -41 -28 -17 3.52

B-sarjan runkosarjan tilastot:

TOPSIDE

Sij. Joukkue O V T H P Oka PaO +- PaE Hka
1. Suskeptibiliteetti 7 7 0 0 14 -33.29 -26 163 -6 3.96
2. Väkisinmakuupussi 7 4 0 3 8 -34.86 -25 123 -6 3.92
3. Haukiem 7 4 0 3 8 -39.00 -24 34 -10 3.76
4. Naarastöpselit 7 4 0 3 8 -45.43 -17 51 -7 3.57
5. Teini-ikäiset mutanttiarjalaisgilbigonnad 7 3 0 4 6 -69.29 -38 -175 -17 2.88
6. Aito Mane-Boa 7 2 0 5 4 -49.71 -26 1 -10 3.43
7. Ramppa Kalkattaa 7 2 0 5 4 -55.57 -33 -75 -14 3.22
8. HaukiKaunottaret 7 2 0 5 4 -61.14 -52 -122 -16 3.04

MIDDLESIDE

Sij. Joukkue O V T H P Oka PaO +- PaE Hka
1. SIK Raiders 6 6 0 0 12 -38.00 -26 109 -10 3.80
2. 18cmbnis 6 4 0 2 8 -48.17 -29 57 -7 3.47
3. Pinppi-69 6 4 0 2 8 -59.00 -47 7 -18 3.14
4. TUHEROT 6 3 0 3 6 -52.67 -36 -49 -18 3.34
5. KapulaPojat 6 1 1 4 3 -54.17 -44 -25 -14 3.29
6. Team Suppa 6 1 1 4 3 -58.67 -44 -72 -18 3.12
7. Cabin Crew 6 1 0 5 2 -50.83 -40 -27 -16 3.42

BOTTOMSIDE

Sij. Joukkue O V T H P Oka PaO +- PaE Hka
1. Hanpit Papat Bikineissä 6 6 0 0 12 -28.67 -22 78 -7 4.15
2. Puppelikukkeli tööt tööt 6 5 0 1 10 -20.33 -14 150 -2 4.39
3. Droit 6 3 0 3 6 -37.33 -12 30 -4 3.84
4. Make hauki great again 6 3 0 3 6 -48.83 -34 0 -13 3.48
5. 🍆-69 6 2 0 4 4 -33.50 -23 13 -10 3.94
6. Soldiers of Sebbu 6 2 0 4 4 -58.50 -37 -127 -14 3.18
7. Saamen Arjalaised Walgoised Gaverid 6 0 0 6 0 -57.17 -44 -144 -18 3.21

 

C-sarjassa voiton vei TaisteluJaskat, toiseksi tuli Klittra-69 ja kolmanneksi CRYOn aivan tavalliset kansalaiset

C-sarjan jatkosarjan tulokset:

Sij. Joukkue O V T H Oka PaO +/- PaE Hka
1. TaisteluJaskat 2 2 0 0 -32.00 -32 35 -12 4.02
2. Klittra-69 2 0 0 2 -49.50 -36 -35 -12 3.47

C-sarjan runkosarjan tulokset:

Sij. Joukkue O V T H P Oka PaO +- PaE Hka
1. TaisteluJaskat 4 3 0 1 6 -44.50 -34 85 -14 3.62
2. Klittra-69 4 3 0 1 6 -48.00 -36 35 -14 3.52
3. CRYOn aivan tavalliset kansalaiset 4 0 0 4 0 -74.50 -54 -120 -20 2.66

Tulevat tapahtumat

Apr
22
su
11.30 Wappukyykkä- ja mölökky
Wappukyykkä- ja mölökky
Apr 22 @ 11.30 – 16.30
Soutupaikan vieressä pelataan pienimuotoinen kyykkäturnaus johon mahtuu 16 neljän hengen joukkuetta. Kyykän jälkeen pelataan vielä mölökkyturnaus!
12.00 Sunnuntaikyykkä (Kyykkästadion 1...
Sunnuntaikyykkä (Kyykkästadion 1...
Apr 22 @ 12.00 – 13.00
(Kyykkästadionin kentät 1 & 2)