OM 2004

Droit Superstars voitti OM-kyykän

Droit Superstars voitti Akateemisen kyykän Oulunmestaruus-kilpailut 13.3.2004. Joukkueessa pelasivat Jaakko Sakaranaho, Juhani Onkalo, Pekka Aho ja Teemu Haapala. Hopeaa sai Pacman Brothers, jossa pelasivat Teppo Malinen, Lasse Määttä, Antti Arffman ja Pasi Pyyppönen. Pronssia sai Pso-ass Toivottomat kokoonpanolla Miikka Saukko, Laura Neuvonen, Timo Sarpola ja Taneli Rautio.

 

AKATEEMISEN KYYKÄN OULUNMESTARUUS -KILPAILUT 13.3.2004
FINAALI:
A1 – E2:
kenttä 3: Droit SuperStars 37 41 Pacman Brothers
Droit SuperStars 27 38 Pacman Brothers
PRONSSIPELI:
A2 – E1:
kenttä 2: Pso-Ass Toivottomat 36(88) 36(94) STH
PUDOTUSPELIEN 3. KIERROS – VÄLIERÄT:
A1 – E1:
kenttä 3: Droit SuperStars 34 36 STH
A2 – E2:
kenttä 4: Pso-Ass Toivottomat 35 33 Pacman Brothers
PUDOTUSPELIEN 2. KIERROS – PUOLIVÄLIERÄT:
A1 – C2:
kenttä 1: Droit SuperStars 30 41 SIK Bastards
L1 – E1:
kenttä 2: Pso-Ass Lahjattomat 40 32 STH
C1 – A2:
kenttä 3: BoSS 34 31 Pso-Ass Toivottomat
E2 – L3:
kenttä 4: Pacman Brothers 45 46 Hanpit
PUDOTUSPELIEN 1. KIERROS – NELJÄNNESVÄLIERÄT:
A1 – L4:
kenttä 1: Droit SuperStars 18 30 Team Buttsense
C2 – D2:
kenttä 2: SIK Bastards 38 42 Kaeno
B1 – L1:
kenttä 3: Blagitarius Blagiators 33 29 Pso-Ass Lahjattomat
E1 – F2:
kenttä 4: STH 37 75 SäÄristö
C1 – L2:
kenttä 5: BoSS 20 21 Droit RisingStars
A2 – B2:
kenttä 6: Pso-Ass Toivottomat 35 60 Kartushkat
F1 – E2:
kenttä 7: KS Sista Eny 87 49 Pacman Brothers
D1 – L3:
kenttä 8: KS Eny 30 16 Hanpit
ALKULOHKOT:
LOHKO A:
kenttä 1: 13.00 Team Buttsense 57 36 Pso-Ass Lahjattomat
kenttä 7: 13.00 Pso-Ass Toivottomat 46 41 Droit SuperStars
kenttä 1: 13.30 Team Buttsense 46 34 Pso-Ass Toivottomat
kenttä 1: 14.00 Pso-Ass Lahjattomat 38 28 Droit SuperStars
kenttä 1: 14.30 Pso-Ass Lahjattomat 34 31 Pso-Ass Toivottomat
kenttä 1: 15.00 Team Buttsense 50 46 Droit SuperStars
Lohkon voitti Droit Superstars, toinen Pso-ass Toivottomat
LOHKO B:
kenttä 2: 13.00 Hanpit 50 59 Kartushkat
kenttä 8: 13.00 Blagitarius Blagiators Optiem
kenttä 2: 13.30 Hanpit 29 27 Blagitarius Blagiators
kenttä 2: 14.00 Kartushkat Optiem
kenttä 2: 14.30 Kartushkat 18 49 Blagitarius Blagiators
kenttä 2: 15.00 Hanpit Optiem
Lohkon voitti Blagitarius Blagiators, toinen Kartushkat
LOHKO C:
kenttä 3: 13.00 BoSS 28 50 POK III
kenttä 3: 13.30 BoSS 35 33 SIK Bastards
kenttä 7: 13.30 POK III 49 36 Droit RisingStars
kenttä 3: 14.00 SIK Bastards 46 34 Droit RisingStars
kenttä 3: 14.30 POK III 78 25 SIK Bastards
kenttä 3: 15.00 BoSS 14 41 Droit RisingStars
Lohkon voitti BoSS, toinen SIK Bastards
LOHKO D:
kenttä 4: 13.00 KS Eny 29 43 STH 2
kenttä 4: 13.30 KS Eny 62 82 Kaeno
kenttä 8: 13.30 STH 2 Koneen Hallitus
kenttä 4: 14.00 Kaeno Koneen Hallitus
kenttä 4: 14.30 STH 2 68 50 Kaeno
kenttä 4: 15.00 KS Eny Koneen Hallitus
Lohkon voitti KS Eny, toinen Kaeno
LOHKO E:
kenttä 5: 13.00 STH 40 57 Edustusjoukkue
kenttä 5: 13.30 STH 31 58 Prosessi
kenttä 5: 14.00 Prosessi 72 66 Edustusjoukkue
kenttä 7: 14.00 STH 57 59 Pacman Brothers
kenttä 5: 14.30 Pacman Brothers 48 50 Edustusjoukkue
kenttä 5: 15.00 Pacman Brothers 60 77 Prosessi
Lohkon voitti STH, toinen Pacman Brothers
LOHKO F:
kenttä 6: 13.00 KS Sista Eny 66 93 OTY
kenttä 6: 13.30 KS Sista Eny SAKA
kenttä 6: 14.00 SAKA OTY
kenttä 8: 14.00 KS Sista Eny 60 73 SäÄristö
kenttä 6: 14.30 SäÄristö 76 76 OTY
kenttä 6: 15.00 SäÄristö SAKA
Lohkon voitti KS Sista Eny, toinen Sääristö
Lucky Losers:
1. Pso-Ass Lahjattomat
2. Droit RisingStars
3. Hanpit
4. Team Buttsense

Tulevat tapahtumat

Apr
22
su
11.30 Wappukyykkä- ja mölökky
Wappukyykkä- ja mölökky
Apr 22 @ 11.30 – 16.30
Soutupaikan vieressä pelataan pienimuotoinen kyykkäturnaus johon mahtuu 16 neljän hengen joukkuetta. Kyykän jälkeen pelataan vielä mölökkyturnaus!
12.00 Sunnuntaikyykkä (Kyykkästadion 1...
Sunnuntaikyykkä (Kyykkästadion 1...
Apr 22 @ 12.00 – 13.00
(Kyykkästadionin kentät 1 & 2)